Ця ініціатива направлена на популяризацію цифрових технологій в цілому та цифрових навичок та цифрових компетентностей, зокрема серед населення, на національному, регіональному та місцевому рівні.
Цього року основний акцент зроблено на кібергігієні. Ініціатива реалізується через Єдиний державний вебпортал цифрової освіти ,,Дія.Освіта”. Проєкт охоплює понад 200 безоплатних освітніх серіалів, симуляторів та тестів, а також мережу з 5000 офлайн-хабів цифрової освіти по всій країні.
В умовах повномасштабної війни росії проти України цифрові знання також мають вирішальне значення для протидії пропаганді та дезінформації, розпізнавання фейків, ефективного використання цифрових технологій для особистої безпеки, сприяння перемозі та забезпечення сталого розвитку країни.
Пропонуємо приділити Вашу увагу наступним освітнім матеріалам на ,,Дія.Освіта”:
– ,,Базові знання з кібергігієни”.
Освітній серіал містить важливі аспекти з кібербезпеки, які допоможуть захистити особисті дані й уникнути кіберзагроз. Кожна серія надає практичні поради, які допоможуть убезпечити себе в цифровому світі. А також навчає безпечно користуватись електронною поштою, управляти акаунтами й уникати небезпечних сайтів, що допоможе упевнено орієнтуватися в цифровому середовищі.
– ,,Кібергігієна: Як захиститися від фішингу”.
Ми дедалі активніше переносимо життя в онлайн-середовище: спілкуємося в соцмережах, дивимося фільми в онлайн-кінотеатрах, навіть консультацію в лікаря можемо отримати онлайн. Проте в мережі криється багато загроз. Часто їх створюють самі люди, щоб зашкодити іншим. Тому важливо дотримуватися правил кібергігієни. Це не просто рекомендація, а необхідність, яка гарантуватиме безпеку під час користування інтернетом.
– ,,Персональна кібергігієна”.
Безпека в інтернеті – важливий складник персональної безпеки. Адже велику кількість задач ми виконуємо в інтернеті, як і проводимо там частину життя. Пройдіть Симулятор з персональної кібергігієни, який дасть змогу вам протестувати свої знання, зрозуміти, де «сліпі плями», на що варто звернути увагу та доопрацювати.
Інформаційне джерело: Міністерство цифрової трансформації України