
Грип стає небезпечним приблизно за день до початку прояву симптомів! Тож якщо у вашій родині зʼявився нежить або будь-який інший симптом застуди, обережність вам не завадить. До вашої уваги корисна інформація щодо профілактики цих захворювань. Запобігайте, щоб Не лікувати!
Основні щоденні стратегії профілактики:
- часто мийте руки;
- ніколи не торкайтесь рота, носа, або очей брудними руками;
- навчіть дітей не залишати продукти для повторного використання, якщо до них торкалися ротом, наприклад, пити молоко з пакету або кусати булку, – краще налити в стакан або відрізати шматочок;
- прикривайте рот серветкою при кашлі;
- не використовуйте чужі туалетні приналежності, рушники, подушки;
- робіть вологе прибирання хоча б раз на день;
- при довготривалому перебуванні в приміщенні, провітрюйте не менше двох разів на день;
- частіше бувайте на свіжому повітрі;
- уникайте скупчень людей, при необхідності користуйтеся медичною або респіраторною маскою;
- намагайтеся достатньо відпочивати і збалансовано харчуватися, щоб зміцнити свій імунітет;
- займайтеся спортом та ведіть активний спосіб життя.

Грип має схожі симптоми зі звичайною застудою, однак є й відмінності. Зокрема, під час грипу буде більш різкий початок хвороби та гірше самопочуття.
Симптоми грипу:
- раптове погіршення самопочуття;
- підвищення температури до 38 °С і більше;
- головний біль;
- нежить;
- ломота у мʼязах і суглобах;
- втрата апетиту;
- чутливість до світла;
- рясне потовиділення;
- в окремих випадках – блювота і пронос.
Однак, симптоми вірусних захворювань не такі страшні як їх ускладнення, найпоширеніші з яких: пневмонія, отит, гайморит, фронтит, менінгоенцефаліт, міокардит та інші. А рятує від ускладнень та серйозних наслідків застудних захворювань саме ВАКЦИНАЦІЯ. Вона зменшує ризик розвитку важких форм грипу та інших інфекцій.
Вакцинація – це не лише ефективний засіб попередження захворювань, який допомагає зберегти ваше здоров’я, але й вираження відповідальності перед суспільством, так як ваше рішення про щеплення впливає на загальну імунітетну стійкість нашого оточення.

Незалежно від віку, ви повинні обговорити зі своїм лікарем необхідність щеплень. Щоб захистити себе від грипу, рекомендується щорічна вакцинація, а також рекомендована пневмококова вакцина, щоб запобігти пневмонії.
Тож, бережіть себе, не ігноруйте погане самопочуття і вчасно звертайтеся до лікаря. Пам’ятайте, профілактика – найкращий метод лікування! Зберігайте своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, дотримуючись рекомендацій лікаря.