КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

Універсальне охоплення послугами охорони здоров’я (UHC) та рівний доступ до медичної допомоги

Здоров’я – це основоположне право людини. Універсальне охоплення послугами охорони здоров’я означає, що всі особи та спільноти отримують потрібні їм послуги з охорони здоров’я, не відчуваючи фінансових труднощів.

Свого часу пандемія COVID-19 довела важливість сучасних систем охорони здоров’я, здатних ефективно реагувати на кризи в сфері охорони здоров’я та пандемії. Якісні та орієнтовані на людину послуги з охорони здоров’я із забезпеченням фінансового захисту сприяють ранньому виявленню випадків захворювання, визначенню контактів та лікуванню.

Велика трансформація системи охорони здоров’я, яку впровадила команда МОЗ України, передбачає доступність якісних медичних послуг для всіх громадян. Однаково якісні послуги мають бути доступні на всіх рівнях медичної допомоги: як у свого сімейного лікаря, так і у вузькопрофільного спеціаліста, при лікуванні на стаціонарі, при оперативних втручаннях, під час надання екстреної допомоги, проходячи реабілітацію чи отримуючи паліативну допомогу.

Право на доступність у галузі охорони здоров’я закріплено в Європейській хартії прав пацієнтів, у статті 2 якої йдеться, що «Кожен має право на доступність медичних послуг, яких він/вона потребує за станом здоров’я». Також це право прописане в Конституції України (стаття 49, ч. 1, 3), Основах законодавства України про охорону здоров’я (ст. 4 (ч. 4), 6), Цивільному кодексі України (статті 283, 284).

Наразі українська система охорони здоров’я вистояла попри руйнівні методи ведення війни росіянами. Водночас отримавши низку проблем та ризиків, на які необхідно реагувати дуже оперативно. Серед них – демографічна криза, фінансові труднощі населення, порушений доступ до медичних послуг на звільнених територіях, в регіонах активних бойових дій та біля лінії зіткнення, проблеми внутрішньо-переміщених осіб.

Тож наразі критично важливо скоординувати всі зусилля для інтегрованого підходу до відновлення, який допоможе покращити інфраструктуру охорони здоровʼя: відновити зруйновані медичні заклади, підтримати їх необхідним обладнанням та знаннями й забезпечити доступність медичних послуг, розширюючи мережу мобільних медичних бригад і телемедицини для надання допомоги у віддалених та постраждалих регіонах.

Інформаційне джерело: Офіційний сайт Організації Об’єднаних Націй Україна.

Офіційний сайт Українського центру охорони здоровʼя (UHC).  

Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».