Спочатку День людей похилого віку стали відзначати в Європі, потім в Америці, а наприкінці 1990-их років уже в усьому світі. За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. До 2050 року число таких людей у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі (т. зв. процес старіння націй), а загальна кількість у світі складе 2 мільярди осіб.
Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, людей з інвалідністю, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку». Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.
Надважливою, на думку ООН, є потреба активного використання виробничого і творчого потенціалу людей старшого віку. Суспільство має одночасно допомагати долати психологічну межу старості та зменшувати тягар соціальних витрат на молодих людях за рахунок працюючих пенсіонерів.
Цей день не лише нагадує про наш обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства, він також може служити спонуканням до глибших роздумів щодо майбутньої долі людства, збереження його культурної спадщини та важливості взаємозв’язку і співпраці між різними поколіннями.
У цей день ми приєднуємося до привітань на адресу тих людей, за плечима у яких багаторічна і старанна праця, вірна служба, заслуги і досвід, який необхідний всім нам.