
У 2025 році виповнюється 81 рік від трагічних подій – депортації кримських татар із території Кримського півострова, здійсненої радянським тоталітарним режимом у 1944 році.
Депортація кримських татар 1944 року стала одним із наймасовіших злочинів радянського режиму, наслідки якого залишалися незагойною раною аж до 2014 року. Після початку новітньої російської окупації кримські татари знову опинилися перед загрозою: російська федерація практикує «тиху» депортацію, переслідуючи, залякуючи й витісняючи найактивніших представників народу.
Вшанування пам’яті жертв депортації – це продовження боротьби за право бути собою, це пам’ять про наші спільні трагедії: від зруйнування Запорізької Січі до повномасштабної війни 24 лютого 2022 року. Українці, які пережили Голодомор та інші репресії, поділяють біль кримських татар. Україна послідовно працює над міжнародним визнанням геноциду кримськотатарського народу.
Говорячи про цю трагедію сьогодні, ми відкриваємо сторінки великого болю і великої незламності. Нехай кожне слово, кожен спогад стане містком до співчуття, розуміння і підтримки тих, хто з покоління в покоління несе пам’ять про свою втрату і боротьбу за право бути вдома.
Пам’ятаючи минуле, ми утверджуємо право кожного народу на свободу, гідність і власний дім.
Пропонуємо переглянути серію інформаційно-просвітницьких відеороликів:
Інформаційне джерело: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим