КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

В Україні – епідемія туберкульозу (ТБ) – близько 30 тис. хворіють на активні форми, 5-7 тис. щороку помирає від ТБ та маємо високий рівень стійких форм ТБ! Ця хвороба – справжня загроза людству.

Туберкульоз – проблема соціальна, а тому – кожен повинен дбати про себе!

Тільки міцна імунна система, повноцінне харчування, здоровий спосіб життя, запобігання контакту з хворими, щеплення БЦЖ новонароджених зможе вберегти від цієї небезпечної недуги!

Зараження ТБ людини в основному відбувається повітряно-крапельним шляхом (з частинками мокротиння, слини хворого при кашлі, чханні).

Для інфікування людині досить вдихнути лише незначну кількість таких бактерій.

Перші ознаки розвитку ТБ:

-прогресуюча та безпричинна втрата ваги;

-слабкість;

-апатія;

-підвищення температури тіла;

-кашель з виділенням мокроти.

Біля однієї чверті населення світу мають латентний ТБ, при якому люди інфіковані бактеріями туберкульозу, але (поки що) не захворіли цією хворобою і не можуть її передавати.

Ризик того, що ці люди протягом життя захворіють на туберкульоз, становить 5-15%.

Однак люди з ослабленою імунною системою, наприклад з ВІЛ-інфекцією, недостатністю харчування, діабетом і деякими хронічними захворюваннями та люди, що мають шкідливі звички, більш схильні до захворювання.

Вживання тютюну значно підвищує ризик захворювання на туберкульоз та смерті від нього.

Коли у людини розвивається активна форма ТБ, хвороба тривалий час може мати прихований перебіг. Тому захворівший не звертається своєчасно за медичною допомогою та передає бактерії іншим людям.

За рік, людина хвора на ТБ, може інфікувати до 10-15 інших людей, з якими контактує!

У цей період мікобактерія ТБ, яка потрапила в організм людини, починає розмножуватися в легенях або інших органах – нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишківнику, шкірі, статевих органах.

Через деякий час хворий починає відчувати нездужання – кашель, лихоманку, слабкість, рясне потовиділення вночі, безпричинну втрату ваги тощо.

Кровохаркання, задишка, біль в грудній клітці – більш пізні симптоми.

Та знайте, ТБ можна лікувати та виліковувати!