КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

Напевно, немає людей на планеті, які ніколи нічого не чули про вірус простого герпесу (ВПГ)

За оцінкою експертів, близько 67 % населення земної кулі інфіковані ВПГ-1, тобто мали контакт із цим вірусом у різних його проявах. Вірус передається від людини до людини при тісному контакті. За таких обставин члени сімʼї, які мають гострі прояви, є найбільш імовірним джерелом. Проте діти, особливо в садочках та початковій школі, враховуючи поведінкові особливості, можуть …

Читати далі…

Через повномасштабну війну реабілітація стала однією з найзатребуваніших медичних послуг.

Фахова реабілітаційна допомога із відновлення навичок, необхідних для повсякденного функціонування та активного життя, може знадобитися внаслідок перенесення операцій, травмувань, тривалого лікування  або хвороб. Залежно від діагнозу, пацієнти можуть потребувати ортопедичної, кардіореспіраторної, психологічної, нейро- чи інших видів реабілітації. Отримати безоплатну  реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах може кожен, незалежно від місця проживання та реєстрації.  Програма медичних гарантій …

Читати далі…

Дива починаються з дитячих слів – у Кременчуці стартувала щорічна акція «Святий Миколай дітям» з марафону написання листів

Щороку завдяки цій особливій ініціативі у Кременчуці ми маємо шанс дарувати свято дітям, які найбільше цього потребують. Вчора волонтери Молодіжного Парламенту завітали до діток із центру соціально-психологічної реабілітації, щоб подарувати їм частинку свята. Вони провели захопливу святкову програму, де діти грали, веселилися та малювали свої мрії на папері. Разом із волонтерами діти змогли уявити й …

Читати далі…

Кожен житель Кременчука може безплатно зробити флюорографію

На обстеження пацієнта направляє сімейний або лікуючий лікар. Саме фахівець визначає необхідність такого дослідження та виписує електронне направлення.      Безоплатно флюорографію можна зробити в будні дні в наступних закладах охорони здоров’я: В суботу та неділю флюорографічні кабінети не працюють.       Платною флюорографія може бути, якщо пацієнт самостійно вирішує пройти таке дослідження без направлення лікаря. Закликаємо …

Читати далі…

Реабілітація може знадобитися після перенесення операцій, внаслідок травмувань, тривалого лікування  або хвороб. З початку повномасштабного вторгнення кількість людей, які потребують комплексного відновлення, постійно зростає.

Повернення хворих до повноцінного активного життя шляхом реабілітації є одним з важливих напрямів системи охорони здоров’я. Отримати безоплатну  реабілітаційну допомогу амбулаторно може кожен, незалежно від місця проживання та реєстрації.  Програма медичних гарантій включає зокрема  надання безоплатної реабілітації за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”. Внутрішньо переміщені особи можуть обрати будь-який з 470 …

Читати далі…

Сезонні ризики: профілактика ГРВІ та грипу

У структурі всіх інфекційних захворювань 95% складають грип та ГРВІ. А ГРВІ разом з грипом складають близько 70% від усіх захворювань у дітей, особливо які відвідують дитячі дошкільні заклади та школи.          Універсального засобу захисту від усіх вірусних інфекцій не існує, адже більше 200 видів вірусів здатні викликати ГРВІ. Але зменшити ризик захворювання можна.          …

Читати далі…

28.10. – 03.11.2024 – Всесвітній тиждень інсульту

За офіційною статистикою в Україні цереброваскулярні захворювання є причиною смертності №2 (100 000 – 110 000 смертей, близько 14% усіх померлих). Щороку стається 100 000 – 110 000 інсультів (понад третина з них – у людей працездатного віку), 30–40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% – протягом року від початку захворювання; 20–40% …

Читати далі…

Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Як не потрапити в пастку?

Щорічно 18 жовтня в Україні відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про важливість висвітлення проблеми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам. Торгівля людьми – це ганебне явище, з яким необхідно боротися. Україна активно реалізує міжнародні стандарти у національному законодавстві. Важливо зрозуміти, що це …

Читати далі…

Найбільшою цінністю будь-якого суспільства є здоров’я людини. Щорічно у світі 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, щоб привернути увагу світової спільноти до необхідності профілактики захворювання.

Поліомієліт – гостра високонтагіозна інфекція, яку спричиняють віруси поліомієліту серотипів 1, 2, 3, що характеризується ураженням нервової системи з розвитком парезів та паралічів, із можливою наступною інвалідністю. Перші спостереження поліомієліту описані в середині ХІХ століття, коли німецький хірург Гейне (1840 р.) описав параліч у дітей. Через 50 років шведський дитячий лікар Медин назвав ці паралічі у …

Читати далі…

Проєкт USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я” презентує анімаційні ролики про вакцинацію

В межах проєкту USAID Розбудова стійкої системи громадського здоров’я розроблено вісім анімаційних відеороликів, які спрямовані на спростування міфів щодо хибних протипоказань до вакцинації та формування прихильності до вакцинації серед громадськості.  У цих відео лікарі-спеціалісти, такі як невропатологи, алергологи, дерматологи, неонатологи, акушери-гінекологи, ендокринологи та імунологи, роз’яснюють поширені міфи щодо вакцинації з точки зору своєї професійної галузі. Відео ґрунтуються на актуальних …

Читати далі…

Читати далі