КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

В Україні дозволено друге бустерне щеплення від COVID-19

Міністерство охорони здоров’я дозволило друге бустерне щеплення для всіх охочих.

Про це повідомляється на сайті МОЗ.

«Ситуація із коронавірусною хворобою наразі контрольована, проте маємо бути готові до подальшого зростання кількості випадків захворювання. Один із важливих етапів цієї готовності – це вакцинація, у першу чергу для груп ризику. Щоб якомога більше людей могли захистити себе від госпіталізації та смерті внаслідок COVID-19, ми дозволяємо другу дозу всім охочим, проте особливо радимо її робити людям із хронічними захворюванням та людям віком 60+. Окремо хотів би наголосити, що вакцинація зараз не лише про власний захист, вакцинуватись – це значить не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя нашим військовим», – зазначив з цього приводу головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

МОЗ дає роз’яснення, що друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

В Україні зараз доступні 3 вакцини від COVID-19:

  • інактивована CoronaVac від Sinovac
  • мРНК-вакцина Comirnaty від Pfizer-Biontech
  • векторна Janssen (Jcovden) від Johnson&Johnson.

Зазначається, що інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

Зазначається, що в столиці України збільшується кількість людей, які захворіли на коронавірус. Минулого тижня позитивний тест на цей вірус отримали 2 278 людей.