У 2023 році це припадає на 2-8 жовтня, а 5 жовтня проводять Всесвітній день поінформованості про дислексію.
Що таке дислексія❓
Дислексія характеризується проблемами з читанням 📖 та письмом ✍🏻.
Це пов’язано з тим, що мозок по-іншому обробляє інформацію.
Часто такі труднощі вперше помічають у школі, де читання та письмо є невід’ємною частиною повсякденного навчання. Якщо не знати про цей стан, дітей з дислексією можуть помилково вважати дурними або ледачими, хоча дислексія ніяк не пов’язана з інтелектом.
Людина з дислексією може:
♦️читати і писати дуже повільно;
♦️мати труднощі з правописом;
♦️плутати порядок літер у словах;
♦️плутати букви, наприклад «б» та «в»;
♦️розуміти інформацію під час усного висловлювання, але відчувати труднощі з записаною.
Причиною дислексії можуть бути генетичні фактори, спосіб розвитку мозку, а також вона може виникнути внаслідок травми або захворювання.
Як допомогти❓
Є різні методи, які дають змогу на ранніх термінах виявити і скорегувати дислексію.
🧏🏻♀️ У ранньому дитинстві треба зосереджуватися на словниковому запасі, розумінні слів та застосуванні спеціальних методик.
Варто пам’ятати, що читання 📚 для дислектика може бути досить стресовим заняттям, тому важливо проявляти терпіння, пропонувати допомогу.
Один із способів допомогти дитині — читати їй книги. Окрім стимулювання інтересу до розповіді історій, це сприятиме збільшенню словникового запасу та розвитку розмовної мови.
👩🏻⚕️Але не потрібно впадати у відчай. Список відомих осіб з дислексією чималий: Дженіфер Еністон, Джеймі Олівер, Кіра Найтлі, Кіану Рівз, Стів Джобс, Вупі Голдберг, Том Круз, Стівен Спілберг, Гай Річі, Пабло Пікасо, Ганс Крістіан Андерсен, Шер.
✨Саме підтримка та допомога 👨👩👦 батьків, які вірили в їхню унікальність і потенціал, допомогли їм розвинути свої здібності та домогтися всесвітнього визнання.
👩🏻⚕️Головне: в жодному разі не опускати руки. Із дислексією живуть, і досить успішно.