КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

01 червня – Міжнародний день захисту дітей

Нехай кожна дитина буде щасливою!!!

Щороку в перший день літа, 1 червня, у всьому світі святкується Міжнародний день захисту дітей. Рішення про створення такого свята було прийнято під час сесії Міжнародної демократичної федерації жінок 1949 року в Парижі. Заснування такого дня ініціювали через те, що в багатьох країнах світу залишилося чимало дітей без батьків та даху над головою після Другої світової війни.

Вперше Міжнародний день захисту дітей відсвяткували в 50 країнах вже наступного 1950 року. Відтоді подія стала однією з наймасштабніших у всьому світі. В 1989 році Генасамблеєю ООН прийнято Конвенцію про права дитини, до якої в 1992 році приєдналася Незалежна Україна.

ЯК ВІДЗНАЧАТИ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ?

В цей день в Україні проводяться святкові концерти, дитячі вистави, конкурси малюнків, танців, спортивні змагання та інші розважальні заходи, які варто відвідати разом з дітьми.

Крім того, свято Міжнародного дня захисту дітей традиційно є приводом для збору благодійних коштів, до якого може долучитися кожен небайдужий громадянин. Ці кошти призначаються для кращого матеріального забезпечення дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, із сиротинців, а також для тих діток, які потребують складного й дороговартісного  лікування.

ЧОМУ ВАЖЛИВИЙ ЦЕЙ ДЕНЬ?

В повсякденному житті ми часто забуваємо про проблеми, з якими стикаються в сучасному світі мільйони дітлахів. Міжнародний день захисту дітей змушує звернути увагу на той факт, що далеко не всі з них мають доступ до медицини, освіти та взагалі до можливостей, які ми звикли вважати цілком природними.

Також ця подія спонукає людей задуматися про те, наскільки щасливими зростають їхні діти. На жаль, ще не всі дорослі усвідомлюють, що крім матеріальних потреб, у дітей є базові емоційні потреби, такі як емоційний зв’язок з батьками, відчуття безпеки, свобода у вираженні своїх думок і почуттів, можливість проводити час в іграх та веселощах.  Крім того, люблячі батьки мають навчити дитину самоконтролю й самодисципліні, які будуть сприяти здоровому сприйняттю можливих обмежень реального світу.

В нашій країні питання захисту дітей стоїть досить гостро, особливо зважаючи на те, що за даними статистики 528 дітей загинуло за два роки повномасштабної війни, ще  2 мільйони дітей виїхали за кордон, понад 19 тисяч дітей викрала росія, щонайменше 1230 дітей поранено. Мільйони дітей є свідками пострілів, вибухів і руйнувань, десятки тисяч перечікують повітряні тривоги в укриттях, тисячі живуть в зоні бойових дій. Війна торкнулася життя кожного маленького українця, що не може не позначатися на їхньому психологічному та фізичному стані. Крім того, ще  актуальними в нашому суспільстві залишаються випадки домашнього насильства, булінг в дитячих колективах, підліткова вагітність, сирітство при живих батьках та інші проблеми, з якими щодня стикаються юні українці.

У День Захисту Дітей бажаю кожній дитині міцної сім’ї і всього необхідного для безтурботного дитинства. Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету, і кожен із маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим.

Закликаю  усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.

Подарувати дитині трохи щастя дуже легко, а отримати у відповідь вдячну посмішку – дійсно безцінно.