КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

11 квітня – Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона.

З віком майже всі люди стають вразливими до різних хвороб. Неврологічні порушення та захворювання останнім часом стають вже не такими рідкими й зустрічаються в медичній практиці все частіше, та вражають людей будь-якого віку. Серед таких захворювань є хвороба Паркінсона причини якої достеменно не відомі. На неї страждають близько 1% від всіх людей віком старше 60 років. Однак, іноді хвороба вражає і молодих людей віком 30-40 років і значно впливає на якість життя та на самостійність людини у побуті та інших сферах життєдіяльності.

11 квітня щорічно проводиться Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона.

Ця дата вибрана не випадково: 11 квітня 1755 року народився Джеймс Паркінсон – англійський лікар і дослідник, який визначив симптоми хвороби, що зараз носить його ім’я.

Симптоми проявляються поступово і досить повільно, тому при своєчасно розпочатій терапії можна зберегти якість життя і продовжити його тривалість.

При початкових стадіях хвороби погіршується почерк (стає дрібним, нерозбірливим), людина не може

застебнути гудзики або виконати інші тонкі операції пальцями рук.

Часто і досить рано розвивається депресія, на певній стадії хвороби відзначаються типові зміни психіки (сповільненість мислення і розумова виснаженість, надлишкова докладність, обмеження інтересів, фрагментація сну і перекручення його добового ритму).

Поступово наростають:

  • тремор (тремтіння) рук (можливо ніг і всього тіла) у стані спокою, який з часом становиться все сильнішим;
  • брадикінезія (сповільнення рухів);
  • ригідність (скутість м’язів);
  • порушення координації, особливо при зміні положення тіла;
  • та інші симптоми.

Постановка точного діагнозу може зайняти декілька років – багато хто помилково приписує перші симптоми хвороби нормальному процесу старіння.

При встановлені діагнозу хвороба Паркінсона лікування призначається симптоматичне, що значно покращує якість життя та подовжує можливість самостійно здійснювати будь-які дії. 

Людям з хворобою Паркінсона бажано максимально довго займатися активною професійною діяльністю, що запобігає або уповільнює розвиток депресії і пов’язаних з нею проблем. При неможливості збереження колишньої роботи потрібно продовжувати професійну діяльність в полегшених умовах.

Для пенсіонерів рекомендується помірна фізична і інтелектуальна активність – прогулянки на свіжому повітрі, прибирання квартири, розгадування кросвордів, ведення щоденника, прийом гостей. Надмірні фізичні навантаження категорично протипоказані і можуть привести до погіршення стану через падіння, травми, зневоднення, різкого зниження артеріального тиску.