КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

12 жовтня – 🌏Всесвітній день зору 🤓(World Sight Day)

🗓️12 жовтня – здавалось звичний день в календарі, але скільки подій в ньому ☺️…і день боротьби з артритом, день економіста, день Колумба (відзначають в США) день дітей (відзначають у Бразилії)… але сьогодні трішки обговоримо тему зору.

🌏Всесвітній день зору 🤓(World Sight Day) – важливий щорічний захід, який світова спільнота відзначає у другий четвер жовтня. Започаткований у 1999 році з ініціативи ВООЗ. 

Подія присвячена проблемам боротьби з офтальмологічними захворюваннями, забезпечення медичної допомоги для виявлення порушень на ранніх стадіях.

☝️Око – важливий орган чуття, який дав людині сприймати до 90 % інформації. Організатори заходу збираючи інформацію по всьому світі стверджують, що кожні 10 секунд втрачає зір 1 людина, а кожної хвилини – 1 дитина. 

⚠️За рік це призводить до зростання кількості сліпих на мільйон осіб😔. 

Загалом, у світі налічується близько 300 млн. людей у яких є порушення зору.

☝️Існують хвороби очей які ведуть до порушення зору та сліпоти: демодикоз повік, глаукома, блефарит, халязіон, ячмінь, синдром сухого ока, кон’юнктивіт.

☝️Хвороби системного характеру: гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, авітамінози, хвороби ЦНС, рак головного мозку…тощо.

❓Як нам краще допомогти нашим очам в цьому🤔?

☑️ Вести здоровий спосіб життя, наче легко, але важко дотримуватись збалансованого харчування. В раціоні потрібні продукти з Віт. А, С, Е. та рибофлавін.

☑️ Позбутись шкідливих звичок, таких як куріння, надмірне вживання алкоголю, перебування за комп’ютером більше 4 годин.

☑️ Лікування системних захворювань (таких, як гіпертонічна хвороба, цукровий діабет…).

☑️ Проходити профілактичні огляди у офтальмолога щороку.

👀На сьогодні у сучасному світу де розвиток Офтальмологічних операцій та корекції зору дає можливість до 80 % корегувати вади та хвороби очей, тільки від Вас особисто залежить здоров’я ваших очей❗️

Пам’ятайте, краса та кольорова гамма всього світу навколо Вас може зникнути, бо Ви не пройшли профілактичний огляд у спеціаліста❗️

🧑🏻‍⚕️Бережіть здоров’я своє та ваших близьких, перемоги всім нам та  мирного неба, подяка дівчатам та хлопцям, що боронять Україну, ви титани🤘💪👍. 

🟦🟨 World stand with Ukraine 🦾.