12 травня – Міжнародний день медичної сестри🧑‍⚕️🌷

Вважається, що свято зародилася в далекому 1853 році за часів Кримської війни. А своїм професійним святом медсестри завдячують англійці Флоренс Найтінгейл, яка під час Кримської війни організувала першу в світі службу сестер милосердя. 🌷Саме в її день народження й відзначається День медичної сестри. За словами Ф. Найтінгейл, “догляд за хворими – це таке ж мистецтво, як живопис та скульптура. Це найвище з мистецтв, але що означає працювати над каменем чи полотном порівняно з працею над живим людським організмом! 🙏Мистецтво догляду – це найвище з мистецтв. Тому найстрашніша небезпека, яка йому загрожує, – це небезпека перетворитись у звичайне ремесло…”

🙌Сестра – це “ноги безногого”, “очі сліпого”, опора дитині, джерело знань та впевненості для молодої матері, вуста тих, хто дуже слабкий, щоб говорити…”

📆Офіційно свято засноване в 1971 році Міжнародною радою медсестер, а до цього відзначалося за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста.

☝️Основні п’ять ключових якостей, які повинна мати медична сестра та медичний брат, а саме:

💚Професійність

💚Вміння працювати в команді

💚Повна відповідальність за здоров’я людей (у профілактиці та лікуванні)

💚Увага до пацієнта

💚Зниження навантаження на лікаря.

Медичні сестри та медичні брати можуть проводити школи пацієнтів, вчити їх правильно доглядати за собою, правильно організувати життя з наявною хворобою. Цю роботу медичні сестри та брати виконують компетентно, з милосердям. Вони ставляться до пацієнта з повагою, і пацієнти натомість дослухаються до них.🙏

Сестричка в білому халаті,

В моїй уяві ти свята!

І не від віку, не від статі

Твоя залежить чистота.

Свідомість, чуйність особиста

Краси тобі це надає,

Якщо у тебе совість чиста

І хист до фаху свого є,

Якщо опівночі, в морози,

В рахунок власного часу,

Ти йдеш туди де людські сльози

Я бачу в тім твою красу.

Я сподіваюсь, що з роками

Ти не зазнаєш каяття,

За дні проведені між нами

В невтомній битві за життя!

💐Щиро вітаємо із професійним святом, з Днем медичної сестри! Від усієї душі зичимо міцного здоров’я, успіхів у роботі, сімейних гараздів, щастя, благополуччя. Нехай ваша нелегка праця, яка повертає людям здоров’я, приносить радість та людське щастя.💕🇺🇦