КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

14 березня – Всесвітній день нирки

📆У березні 2006 року почав свою історію Всесвітній день нирки (World Kidney Day), що відзначається щорічно у другий четвер березня.
🧬Нирки виконують роль фільтра: виводять з організму токсичні речовини. Також беруть участь в підтримці артеріального тиску, продукуванні гормонів надниркових залоз, утворенні червоних кров’яних тілець, допомагають підтримувати обмін речовин.
☝️Про те, як стежити за здоров’ям цього важливого органу, покликаний нагадати Всесвітній день нирки.

Різні захворювання (гіпертонія, цукровий діабет, інфекційні хвороби), неправильний спосіб життя, шкідливе харчування, фізичні перевантаження – «удар» для здоров’я нирок.

❔Як зрозуміти, що нирки не справляються?
Одним з перших симптомів можуть бути появи набряків і зміни кольору, запаху і кількості сечі. При неполадках з нирками часто також турбує біль в попереку. Безпричинна слабкість, швидка стомлюваність, головні болі, незначно підвищена температура тіла теж можуть говорити про розвиток ниркових захворювань.
🤕Але на жаль до моменту, коли людина помічає занепокоєння з приводу нирок, їх природні фільтри можуть бути зношені до 90% і в деяких випадках медики вже не в силах допомогти хворому. Тому в питанні підтримання здоров’я нирок надважлива саме профілактика.

📝Правила, яких бажано дотримуватися, піклуючись про своє здоров’я, в тому числі і про нирки:
🟢регулярно випивати не менше 1-1,5 літрів чистої питної води, щоб сприяти промиванню нирок;
🟢хоча б раз на рік робити аналізи крові і сечі, щоб контролювати стан нирок, своєчасно виявляти будь-які негативні зміни і нівелювати їх за призначеннями лікаря;
🟢вести здоровий, рухливий спосіб життя, щоб не створювати застійні процеси в організмі;
🟢піклуватися про правильне харчування, намагаючись збільшити споживання овочів і фруктів;
🟢відмовитися від шкідливих звичок;
🟢контролювати артеріальний тиск і масу тіла.

І, головне, пам’ятати, що краще запобігти хворобі, ніж лікувати її!🙏