КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

19 травня Всесвітній день сімейного лікаря

19 травня  131 країна світу відзначають Всесвітній день сімейного лікаря, який започаткувала з 2011 року Всесвітня організація сімейних лікарів (WONCA), членом якої є і Україна.

Сімейна медицина має давнє походження, адже вузька спеціалізація набула поширення лише в ХХ столітті. До цього майже всі лікарі займалися загальною практикою. 

За даними світової статистики до 80% всіх проблем, пов’язаних зі здоров’ям вирішується на етапі звернення до сімейного лікаря. 

Він перша медична «інстанція»: вже з першого контакту сімейний лікар вислуховує скарги пацієнта, призначає дообстеження, проводить лікування та в разі потреби вирішує та направляє до фахівця спеціалізованої медичної допомоги.

Сьогодні сімейний лікар або лікар загальної практики – це фахівець високої кваліфікації, який пройшов спеціальну багатопрофільну підготовку і володіє знаннями, як в області терапії, так і в численних суміжних областях, таких, як неврологія, отоларингологія, кардіологія, дерматологія, офтальмологія, інфекційні захворювання та інші. 

Сімейний лікар проводить велику профілактичну роботу, а саме:

▪️здійснює обов’язкові профілактичні обстеження з метою своєчасного, раннього виявлення серцево-судинних хвороб, цукрового діабету, онкозахворювань, туберкульозу, гепатитів, ВІЛ-інфекції та інших;

▪️проводить вакцинацію дітей та дорослих з метою запобігання розповсюдження інфекційних хвороб.

Нині, в реформі медичної галузі, сімейну медицину визначено пріоритетною та ключовою, адже саме первинна медична допомога має формувати здоров’я нації.

У цей день ми віддаємо данину поваги нелегкій праці сімейних лікарів, їх ролі в системі охорони здоров’я.

  • Щиро вітаємо колег зі святом!
  • Висловлюєм безмежну вдячність всім сімейним лікарям за високий професіоналізм та відданість справі.
  • Бажаємо міцного здоров’я, наснаги, сил та витримки у цей складний для усіх час! 
  • Перемоги та процвітання Україні! 
  • Здоров’я нашим пацієнтам, миру та подальших професійних здобутків!

Зі святом вас, сімейні лікарі!