КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

2 травня-День немовляти

Сьогодні, 2 травня, відзначається день немовляти.

Вагітність, пологи, материнство – усе це етапи особистого росту жінки, а роль матері – вершина шляху.  Результатом пологів є народження не тільки дитини, а й жінки, яка пізнала материнство.
Надзвичайно важливим фактором є ранній і тривалий післяпологовий шкірний контакт з немовлям, який обов’язково має супроводжуватись прикладанням до грудей. Це сприяє налагодженню лактації в матері, гармонізації психічного та соматичного стану новонародженого, заспокоює його, зігріває. Відбувається інтуїтивний незримий зв’язок матері з дитиною, що виникає відразу після пологів і дозволяє їй у майбутньому на підсвідомому рівні розуміти невербальні сигнали дитини аби задовольнити їх потреби.

Гармонійний розвиток немовляти після народження залежить від стосунків «мама-дитя» та сприяє не лише зміцненню здоров’я, але й емоційному та інтелектуальному розвитку малюка.

Цікаві факти :

• Тільки грудне молоко здатне захистити організм дитини від несприятливої дії довкілля і забезпечити її біологічний та емоційний розвиток.

• Уже в перші хвилини життя діти відрізняють материнський голос від інших, формується здатність визначити таку відстань до матері, яка дає почуття відносної безпеки.

• Іноді малюки перестають плакати навіть чуючи запис звуків працюючого серця, адже під час внутрішньоутробного розвитку дитина постійно чує шум руху крові та стукіт биття материнського серця.

• Відчувши впевненість у своїх силах, дитина починає безтурботно займатися дослідженням навколишнього світу, навчатися, адаптуватися до нових реалій.

• Опираючись на відчуття власної безпеки, немовля поступово збільшує відстань, на яку спокійно відпускає маму, починає діяти все більш самостійно, не боїться експериментувати. У подальшому житті це стає базою для розвитку таких особистісних рис, як впевненість у собі, відкритість до нового, сміливість та самодостатність.