КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

24 вересня – Міжнародний день глухих

📆Міжнародний день глухих заснований в 1951 році з нагоди створення Міжнародної федерації глухих.

🇺🇦В Україні Товариство глухих почало своє існування з 1933 року, а в 1959 році приєдналось до Міжнародної федерації глухих.

👂Порушенням слуху страждає кожна дев’ята людина. За даними ВООЗ у світі близько 400 мільйонів людей мають проблеми зі слухом. Його втрачають в результаті травм, хвороб, вроджених вад. 🤕 Цей день в усьому світі відзначають люди, які мають глухоту і порушення слуху, а також всі небайдужі до цієї проблеми.

👨‍🏫👩‍🎤Саме в цей день організовують благодійні акції, концерти, конференції, конгреси за участі людей з порушеннями слуху, проводять заходи з вивчення особливої мови жестів та погляду, якою вони спілкуються.

☝️Варто в цей день приділити увагу  користувачам жестової мови. Люди з вадами слуху інколи потерпають від нетактовності 😡чи прямих образ, тому для них ☝️надзвичайно важливо відчувати підтримку і доброзичливе ставлення.

Доречно вивчити👩‍💻 кілька найпростіших жестів і привітатися зі знайомим, який не чує 🙋‍♂️ зрозумілою йому мовою, тим самим підтримати його і показати свою небайдужість.

🙏З нагоди Міжнародного дня глухих, бажаємо всім людям з порушенням слуху міцного здоров’я, добробуту, духовного, фізичного та творчого розвитку, реалізації свого життєвого потенціалу.