📆Кожен рік 25 листопада відзначається Міжнародний День боротьби за ліквідацію насильства над жінками, який став символом світової спроби подолати негідність і забезпечити безпеку та гідність половини людства. Цей день є пам’ятю тисячам жінок і дівчат, які стали жертвами насильства, і водночас покликанням до дії для створення світу, де жінки можуть жити вільно та безпечно.
🌏♀️Ідея введення Міжнародного Дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками народилася в наслідок активної діяльності жіночих груп і організацій, які висвітлювали проблему насильства над жінками та ефективних форм боротьби. Початково, цей день був обраний для вшанування пам’яті трьох сестер Мірабель, Патрісії та Марії Терези Міралес, які були вбиті за свою участь у боротьбі за свободу в Домініканській Республіці в 1960 році.
✅Одним з основних законів, що регулює питання захисту жінок від домашнього насильства в Україні, є Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, який був прийнятий у жовтні 2017 року.
❌Насильство – це комплексне поняття, це дії або бездіяльність. Часто під насильством розуміють використання сили або погрозу, результатом якої може стати тілесне пошкодження, матеріальний та моральний збиток, позбавлення можливостей або навіть смерть. Воно може бути фізичне, вербальне або психологічне.
♂️♀️Гендерне насильство – одна з найбільш розповсюджених форм, яке не тільки відображує, а й збільшує нерівність між чоловіками і жінками, порушує здоров’я, честь, безпеку і самостійність його жертв. Будь яке знущання може залишити глибокі психологічні травми та нашкодити загальному здоров’ю жінки або дівчинки, її репродуктивному та сексуальному здоров’ю, а у деяких випадках навіть призвести до летального кінця.
☝️Звернутися на Національну «гарячу лінію» з протидії домашньому насиллю ти можеш абсолютно безкоштовно у будь-який час доби. Для цього треба зателефонувати 116-123 з мобільного або 0-800-500-335 зі стаціонарного. На лінії працює 20 спеціалістів, які надають психологічні, правові та інформаційно-просвітницькі консультації.
☎️В Україні за телефоном 15-47 діє «гаряча лінія» цілодобово.
📨Чат-бот #ДійПротиНасильства
@police_helpbot (месенджер Telegram).
📣У Кременчуці: Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства за ознакою статі, тел.: 097-643-29-68.
📣Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Кременчук, вул. Небесної Сотні, б. 54, тел.: (0536) 75-75-20.
Не будьте байдужими! 🙏
Лис 25 2023