КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

28 квітня – Міжнародний день охорони праці.

Сьогодні, 28 квітня, у світі відзначається Міжнародний день охорони праці.

Щорічно, починаючи з 2002 року, за ініціативою Міжнародної організації праці (МОП) цей день присвячений для привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці.

Девіз 2023 – “Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі”.

Під час війни в Україні питання безпеки праці набуло нового значення. Тисячі підприємств продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування. Організувати охорону праці в умовах воєнного стану — надскладне завдання, до виконання якого потрібно підготуватися належним чином.

В Україні, з урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу, розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з техніки безпеки, вводиться систематичний інструктаж працівників і всього персоналу. 

Також існує ціла система медичних оглядів на підприємстві (попередній при прийомі на роботу, періодичний та позачерговий).

Проходження медогляду має наступні особливості:

1. Проводиться в терміни, встановлені законодавством.

2. Періодичність проведення залежить від умов праці та факторів виробництва.

3. Особи до 21 року проходять обстеження щорічно.

4. Працівник отримує направлення на медогляд від роботодавця.

5. Співробітник оглядається усіма необхідними фахівцями, проводяться лабораторні і клінічні аналізи в повному обсязі.

6. На підставі результатів виноситься підсумковий висновок, у якому визначається профпридатність і можливість працівника обіймати свою посаду.

Своєчасний огляд дозволяє не тільки зберегти здоровя працівника, але запобігти розвитку можливих захворювань.

Охорона життя і здоров’я працюючих від впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників має важливе соціальне значення, адже здоров’я працівників є національним багатством держави.

Попри війну українці ефективно працюють, навчаються, волонтерять.  За змогу жити і працювати сердечно дякуємо нашим воїнам-захисникам за їхню мужність і відвагу.

Кожен своєю діяльністю наближає Україну до перемоги.

Бережіть себе! 

Все буде Україна!