КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

29 травня проводиться Всесвітній день здоров’я травної системи або Всесвітній день здорового травлення або День раціонального харчування.

🧑‍⚕️За оцінками фахівців, причиною більшості захворювань є неправильне харчування і пов’язане з ним порушення роботи органів травлення.

📆Цьогоріч Всесвітній день здоров’я травної системи присвячений мікробіому кишківника.

В організмі людини близько 40 трильйонів бактерій, велика кількість яких знаходиться саме в кишечнику. В сукупності вони відомі як кишкова мікробіома.

☝️Для того, щоб зберегти мікробіому кишечника здоровою, варто контролювати те, що їсте, регулярність фізичних вправ і те, як часто приймаєте антибіотики.

🍏Вживайте більше овочів та фруктів. Вони багаті на клітковину, яка перетравлюється певними бактеріями в кишківнику і є основою формування здорового мікробіому.

🌰Їжте цільнозернові продукти, насіння та горіхи. Цільні зерна мають низький вміст жиру, багаті на клітковину та крохмальні вуглеводи.

Додайте до свого раціону пробіотичні та пребіотичні продукти.

🧀Пробіотики — це живі мікроорганізми, які нормалізують склад та функції мікрофлори шлунково-кишкового тракту. 🥛Вони є у таких продуктах: кефірі, простокваші, ряжанці, сирі, йогурті, айрані, рікотті тощо.

🧬Пребіотики є їжею для пробіотиків і допомагають їм підтримувати здорові бактерії в кишечнику. 🍐Пребіотики є в сирих фруктах і овочах, цільних зернах, цибулі, бобових.

☝️Уникайте штучних підсолоджувачів.

Вони негативно впливають на рівень цукру в крові та підвищують чутливість до метаболічних захворювань.

👶Грудне вигодовування. Малюки, яких годували грудьми впродовж 6 місяців мають значно здоровіший кишківник порівняно з дітьми, яких не годували грудьми.

💊Не приймайте антибіотиків без необхідності.

Антибіотики завдають шкоди мікробіому та імунітету кишківника.

⛹️Регулярно займайтесь фізичними вправами.

Фізична активність збільшує кількість корисних мікробів.

🙏Будьте здорові! 🇺🇦