🧑⚕️За оцінками фахівців, причиною більшості захворювань є неправильне харчування і пов’язане з ним порушення роботи органів травлення.
📆Цьогоріч Всесвітній день здоров’я травної системи присвячений мікробіому кишківника.
В організмі людини близько 40 трильйонів бактерій, велика кількість яких знаходиться саме в кишечнику. В сукупності вони відомі як кишкова мікробіома.
☝️Для того, щоб зберегти мікробіому кишечника здоровою, варто контролювати те, що їсте, регулярність фізичних вправ і те, як часто приймаєте антибіотики.
🍏Вживайте більше овочів та фруктів. Вони багаті на клітковину, яка перетравлюється певними бактеріями в кишківнику і є основою формування здорового мікробіому.
🌰Їжте цільнозернові продукти, насіння та горіхи. Цільні зерна мають низький вміст жиру, багаті на клітковину та крохмальні вуглеводи.
Додайте до свого раціону пробіотичні та пребіотичні продукти.
🧀Пробіотики — це живі мікроорганізми, які нормалізують склад та функції мікрофлори шлунково-кишкового тракту. 🥛Вони є у таких продуктах: кефірі, простокваші, ряжанці, сирі, йогурті, айрані, рікотті тощо.
🧬Пребіотики є їжею для пробіотиків і допомагають їм підтримувати здорові бактерії в кишечнику. 🍐Пребіотики є в сирих фруктах і овочах, цільних зернах, цибулі, бобових.
☝️Уникайте штучних підсолоджувачів.
Вони негативно впливають на рівень цукру в крові та підвищують чутливість до метаболічних захворювань.
👶Грудне вигодовування. Малюки, яких годували грудьми впродовж 6 місяців мають значно здоровіший кишківник порівняно з дітьми, яких не годували грудьми.
💊Не приймайте антибіотиків без необхідності.
Антибіотики завдають шкоди мікробіому та імунітету кишківника.
⛹️Регулярно займайтесь фізичними вправами.
Фізична активність збільшує кількість корисних мікробів.
🙏Будьте здорові! 🇺🇦