КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

3 березня – Всесвітній день слуху

📊За даними ВООЗ, до 2050 року майже 2,5 млрд людей матимуть певний ступінь втрати слуху, і щонайменше 700 млн людей – або ж кожний 10-й мешканець Землі – потребуватимуть реабілітації слуху.
☝️Слух варто перевіряти регулярно – щороку і одразу, якщо ви помітили різке його зниження. Особливо актуальним питання негативного впливу на здоровʼя вух є зараз – в умовах воєнних дій та гучних звуків.
🎧Одним із методів дослідження гостроти слуху є аудіометрія. Під час цього обстеження визначають інтенсивність і тон звуку, які може сприйняти вухо та ще кілька параметрів, які дадуть зрозуміти, наскільки добре функціонує ваш слух. 🙌Це абсолютно безпечна для пацієнта процедура, тому її призначають як дорослим, так і дітям.
👼Якщо є сумніви, що немовля не реагує або погано реагує на звуки, коректно здійснити скринінг слуху.

Звернутися до лікаря варто, якщо ви:
🔶 вмикаєте музику, фільми гучніше, хоча раніше вам було нормально чутно на звичному рівні;
🔶 ви чуєте дзвін у вухах або приглушений шум незалежно від того, що насправді лунає;
🔶 не розумієте з першого разу, що вам каже співрозмовник;
🔶 пропускаєте частини розмови під час спілкування, просите людей повторити щойно сказане.

☝️Також нагадуємо, що МОЗ підписав Меморандум про співпрацю з громадською організацією про захист слуху захисників та захисниць України у межах слушної кампанії «Чуєш? Плюс. Плюс».💙💛
У межах слушної кампанії спеціальні педагоги та психологи консультують вже слухопротезованих військовиків, знову вчать їх сприймати звуки. Наразі вже видано 2500 комплектів звукових фільтрів. Це означає, що 2500 військових зможуть чути і сприймати звуки мирного життя після нашої перемоги.🇺🇦
🙏Бережіть слух та будьте здорові!