За даними статистики, на алергічні захворювання страждає понад 40% світового населення, а до 2025 року ця позначка зросте до 50%. Так, на сьогодні кожен третій житель планети хворий на алергічний риніт і майже кожний десятий – на бронхіальну астму. Дані не втішні, тому цей день покликаний підвищити обізнаність людей про такі серйозні захворювання, як бронхіальна астма й алергія, з метою їхньої ефективної профілактики, ранньої діагностики та лікування.
Алергія – це реакція імунної системи організму на алерген, що призводить до різноманітних порушень в організмі: запалення, спазму бронхів, некрозу, шоку та інших змін.
Найбільш поширені алергічні реакції на цвітіння рослин, домашній пил, шерсть тварин, лікарські препарати та засоби побутової хімії.
Бронхіальна астма та алергія тісно взаємопов’язані між собою. Перша часто є наслідком алергічного захворювання. Це гетерогенне захворювання, яке зазвичай характеризується хронічним запаленням дихальних шляхів. Визначається за наявністю наступних симптомів: свистячого дихання, задишки, відчуття стискання в грудній клітці та кашлю. У значної кількості таких хворих є алергія на ті чи інші речовини, що може стати причиною розвитку захворювання.
Найважливішим принципом лікування є усунення симптомів, профілактика ускладнень, контроль над захворювання.
Лікарі-алергологи радять хворим перебувати подалі від алергенів, частіше проводити вологе прибирання квартири, дотримуватись правил особистої гігієни, слідкувати за правильним і здоровим харчуванням з мінімальною кількістю харчових добавок, вести здоровий спосіб життя, зміцнювати імунітет, регулярно займатися фізичними вправами, приймати прописані лікарем ліки, які знімають або полегшують симптоми алергії.
Пам’ятайте, що своєчасна діагностика й терапія астми та алергії допоможуть контролювати їхній перебіг і жити повноцінним життям.